top of page

Статут церкви

Українська Православна Церква Сполучених Штатів Америки

ANNUNCIATION TO THE BIRTH-GIVER OF GOD

Ukrainian Orthodox Church of the USA in the Charlotte NC

 

БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Українська Православна Церква США

в місті Шарлотт Північна Кароліна

 

                                                                                      І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

I.1.     “Українська Православна Церква Сполучених Штатів Америки - Парафія БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ в місті Шарлотт, штату Північна Кароліна (далі - Парафія) є місцевою релігійною організацією православних віруючих громадян, які добровільно об’єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб, проживають на території штату Північна Кароліна та визнають свою канонічну та організаційну належність до “Українська Православна Церква Сполучених Штатів Америки” (далі - УПЦ США), яка є Митрополією Єдиної, Святої, Вселенської та Апостольської Православної Церкви, Главою якої є Господь наш Ісус Христос (Кол. 1:18).

I.2.     Парафія вперше була зареєстрована 26-го червня 2023 р. під ч. __________.

I.3.     За організаційно-правовою формою Парафія є релігійною організацією. За видом релігійних організацій, згідно ч. 2 ст. 7 та пункту 1 ч. З ст. 12 Закону США «Про свободу совісті та релігійні організації», Парафія є парафією. Парафія веде усі свої справи, пов’язані з її богослужбовою, освітньою та благодійною діяльністю, з управлінням свого майна та фінансів, а також інші справи, пов’язані з життям Парафії, відповідно до законів, які регулюють діяльність церковних та релігійних об’єднань у Сполучених Штатах Америки. Парафія зареєстрована та інкорпорована у штаті Північна Кароліна, як неприбуткова організація, визнана Податковою Адміністрацією США як звільнена від сплати податків, згідно положення 501(c)(3). Наявний Статут служить документом, який регулює духовне та адміністративне життя Парафії, її духовенства, організацій, установ та інше.

I.4.     Віросповідна приналежність Парафії: християнство, православ’я (православні релігійні організації), у складі УПЦ США.

I.5.     Найменування Парафії:

I.5.1.  Повне найменування:

  • Українською мовою: «Українська Православна Церква Сполучених Штатів Америки - Парафія Благовіщення Пресвятоі Богородиці, міста Шарлотт, штату Північна Кароліна».

I.5.2.  Скорочене найменування:

  • Українською мовою: «УПЦ США - Парафія Благовіщення Пресвятоі Богородиці в Шарлотт».

I.6.     Місцезнаходження Парафії: ____________________________________

I.7.     Парафія керується у своїй діяльності Священним Писанням і Священним Переданням, канонами та освяченою практикою Православної Церкви, положеннями Статуту УПЦ США, рішеннями Соборів, Митрополита, Собору Єпископів, управи Митрополії, Єпархіального Єпископа, Єпархіального управління, Консисторії та цим Статутом.

I.8.     Статут Парафії ґрунтується на основі Статуту УПЦ США та підлягає схваленню Консисторією з умовою, що копії цього парафіяльного Статуту зберігатимуться в канцелярії Консисторії. Будь - яка стаття парафіяльного Статуту, яка суперечить наявному Статуту УПЦ США, вважається недійсною.

І.9.     Парафія не може вийти зі складу УПЦ США без згоди та відпусту Собору Єпископів.

І.10.   Парафія має право:

  1. закуповувати та віддавати під заставу як рухоме, так і нерухоме майно;

  2. споруджувати, закуповувати та продавати об’єкти;

  3. створювати різні духовні та навчальні організації, школи українознавства та проводити українські культурні програми;

  4. надавати різноманітну допомогу парафіянам та вірним УПЦ США, а також, узгодивши з Консисторією, українським православним віруючим в інших країнах з умовою, що така допомога буде надаватися згідно із законами США та відповідно до даного та Парафіяльного Статутів;

  5. отримувати прибутки законними шляхами та такими, що відповідають основам християнської моралі.

І.11.   Усе рухоме і нерухоме майно Парафії є виключно її власністю. Цим майном управляє та розпоряджається Парафіяльна управа (далі - Управа, див. п. ІІІ.4) відповідно до цього статуту.

І.12.   Парафія зобов’язана надавати Консисторії:

  1. щорічний звіт про свою діяльність;

  2. річні фінансові звіти;

  3. протоколи щорічних засідань парафії;

  4. заповнений даний Консисторією бланк шематизму з переписом парафії, іменами та адресами парафіян.

І.13.   Парафія зобов’язана виконувати перед УПЦ США усі фінансові та адміністративні зобов’язання, визначені Собором або управою Митрополії. Якщо Парафія не виконуватиме цих зобов’язань, Парафія може бути позбавлена права представництва на Соборах, а також може бути позбавлена настоятеля та Антимінса.

I.14.   Юрисдикція Парафії поширюється на територію США.

I.15.   Членство в Парафії ґрунтується на принципах вільного волевиявлення.

I.15.1. Членами Парафії (далі - Парафіяни) можуть бути віруючі громадяни з українським корінням православного віросповідання – клірики та миряни, які досягли 18-річного віку, визнають обов’язковість Статуту УПЦ США та цього Статуту, регулярно відвідують богослужіння та сповідь, перебувають у канонічному послухові Настоятелю (див. п. ІІІ.5.) і не перебувають під забороною чи церковним судом, що забороняє повноцінну участь у богослужбовому житті.

I.15.2. Обов'язки Парафіян:

  1. відвідувати Богослужіння в неділі і свята;

  2. приступати не менше один раз в рік до Таїнств Сповіді та Причастя;

  3. бути присутнім на Парафіяльних зборах (далі - Збори, див. п. ІІІ.3.) і брати активну участь у вирішенні поставлених на денному порядку справ;

  4. приймати активну участь у розвитку Парафії та її релігійного і культурного життя;

  5. слухатися і виконувати постанови Зборів та Управи, рішень Собору та Ради Митрополії;

  6. платити регулярно і без запізнень членські внески у розмірі установленому Зборами;

  7. складати добровільні пожертви на Парафію, а також жертвувати на інші добродійні цілі Парафії;

  8. виховувати дітей у релігійному дусі, вчити їх догматів і канонів Православної Церкви і посилати їх до Недільної та Української Школи при Парафії;

  9. вести церковно-релігійне життя і додержуватися основ християнського життя.

I.15.3. Парафіяни мають право брати участь в усіх зібраннях Парафії та обирати або бути обраними до Управи. Лише легальні жителі Сполучених Штатів Америки мають право бути обраними до складу Управи, оскільки вони можуть бути викликані представити Парафію або ставити свій підпис від її імені перед цивільними, юридичними або слідчими органами місцевих, штатних або федерального урядів. Новоприйняті Парафіяни можуть бути обрані на адміністративні посади в Парафії щонайменше після одного року членства в ній або і довше, якщо це передбачено Статутом чи положеннями Управи.

I.15.4. Усі Парафіяни мають право користуватися послугами Настоятеля і причту та всіх інших привілеїв для себе і членів своєї родини;

I.15.5. Безробітні Парафіяни, або такі, що не в стані платити членські внески згідно з приписами цього Статуту і не в стані давати пожертви, можуть бути цілком, або частково звільнені від сплати внесків і пожертв із втратою, або без втрати членських прав, на підставі рішення Управи або Зборів;

I.15.6. За спеціальним рішенням Управи, узгодженим з Настоятелем та її Єпархіальним Єпископом, Парафіяни можути бути назавжди або тимчасово позбавлені членства за такі порушення:

  1. збезчещення словами або діями Православної Віри;

  2. збезчещення доброго імені або знеславлення репутації Настоятеля, ієрархів або адміністрації УПЦ США;

  3. не відвідування Богослужінь;

  4. не приступання до Таїнства Причастя та Сповіді щонайменше раз у рік без поважних причин;

  5. несплата членських внесків та інших пожертв встановлених Зборами або Управою, незважаючи на писемне нагадування;

  6. якщо не живе згідно основ християнської моралі;

  7. ігнорування або невиконання положень Статуту УПЦ США, Статуту Парафії або рішень Зборів;

  8. порушення етикету та порядку під час літургійних відправ або Парафіяльних засідань;

  9. скрите або відверте заподіяння збитків Митрополії або Парафії;

  10. приналежність до організацій антицерковного спрямування;

  11. відмова від виконання фінансових та адміністративних зобов’язань перед Митрополією;

  12. якщо вносить розбрат у життя Парафії, завдає сором або шкоду іншим Парафіянам, своєю поведінкою.

I.15.7. У випадку виключення Парафіян Управою за вищеперелічені причини, такі мають право апеляції до Зборів на підставі писемного прохання. У такому випадку Управа мусить поставити на денний порядок найближчих Зборів прохання виключених Парафіян. Рішення Зборів про позбавлення членства в Парафії може бути оскаржене відповідним зверненням до Консисторії.

I.15.8. Віруючі, при переході в іншу парафію УПЦ США, мають пред’явити настоятелю нової парафії лист-благословення Настоятеля Парафії з підтвердженням повноцінного членства. Також якщо нові віряни хочуть стати Парафіянами, мають пред'явити від свого настоятеля лист-благословення.

I.15.9. Парафіяни мають право добровільно зректися членства на підставі писемного прохання до Управи, а прийняття такого зречення спричинить втрату статусу Парафіянина в Парафії.

I.15.10.         Парафія на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих Парафіян. Рішення про прийняття нових або виключення існуючих Парафіян приймається Управою на власний розсуд простою більшістю голосів. При цьому, прийняття нових Парафіян здійснюється Управою за заявницьким принципом, а рішення про виключення членів Парафії має бути обґрунтованим (зокрема, але не виключно, на підставі відступлення від канонів і постанов УПЦ США або невідповідність вимогам, викладеним у пункті I.15.1.). Управа веде реєстр Парафіян. Лише ті особи, що включені в реєстр Парафіян, мають право на участь в її управлінні.

I.16.   Парафія є неприбутковою релігійною організацією (що відповідає вимогам пункту ___ статті ___ Податкового Кодексу США) зі статусом юридичної особи, яка має відокремлене майно, може від свого імені набувати майнові та особисті немайнові права, бути позивачем і відповідачем у суді, має самостійний баланс, печатку, штамп та бланки зі своїм найменуванням і релігійною символікою, банківські рахунки, в тому числі в іноземній валюті.

 

II. НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ

ІІ.1.    Завданням Парафії та всієї УПЦ США є спасіння душ людських через Православну Християнську віру, богослужіння, забезпечення освітою та служінням усіх людей.

ІІ.2.    Парафія дотримується догм, канонів, структури та богослужінь Єдиної Святої Вселенської Православної Церкви.

II.3.    У відповідності до Статуту УПЦ США та рішень її органів, рішень органів управління Парафії, цього Статуту та положень чинного законодавства США, з метою спільного здійснення права Парафіян на свободу віросповідання, вираження та поширення православної віри, Парафія має, зокрема, право:

  1. поширювати християнську віру і вчення Православ’я;

  2. проводити місіонерську та іншу діяльність, що відповідає Священному Писанню і Священному Переданню, канонам та практиці УПЦ США, Статуту УПЦ США;

  3. організовувати та проводити богослужіння, паломництва, релігійні обряди, релігійні свята, фестивалі, концерти, лекції, конкурси та інші масові заходи для поширення християнської віри, відповідно до чинного законодавства США;

  4. засновувати духовні та інші види навчальних закладів (крім вищих навчальних закладів), у тому числі недільні школи, а також підприємства, установи, організації, асоціації, інші об’єднання громадян, засоби масової інформації (крім телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги), фонди, музеї, бібліотеки, добродійні заклади, притулки, інтернати, зі статусом юридичної особи, що діють на підставі власних установчих документів, відповідно до чинного законодавства США;

  5. здійснювати місійну, катехитичну, видавничу, інформаційну, добродійну та інші види діяльності (в тому числі через засновані Парафією підприємства, установи і організації), відповідно до Статуту УПЦ США та рішень її органів, рішень органів управління Парафії, цього Статуту, в межах чинного законодавства США;

  6. займатись справами милосердя та добродійності, релігійної освіти, навчання та виховання, розробляти та здійснювати програми соціальної опіки, надавати добродійну допомогу в лікарнях, шпиталях, дитячих будинках і закладах освіти, в тому числі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, військових частинах, військовослужбовців ЗСУ, місцях позбавлення волі, відповідно до чинного законодавства США;

  7. здійснювати капітальне будівництво культових будівель, споруд та інших об’єктів нерухомості, їх реконструкцію, капітальний і поточний ремонт в порядку встановленому чинним законодавством США для об’єктів цивільного призначення;

  8. проводити реставрацію та ремонт культових будівель – пам’яток історії та культури, дотримуючись встановлених правил охорони та використання пам’яток історії та культури;

  9. у встановленому чинним законодавством США порядку виготовляти, розповсюджувати в США та за їх межами предмети релігійного призначення, релігійну літературу та інші інформаційні матеріали релігійного змісту;

  10. налагоджувати та підтримувати міжнародні зв’язки із зарубіжними релігійними, громадськими та іншими організаціями;

  11. використовувати для своїх потреб будівлі і майно, що надаються Парафії на договірних засадах державними та громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами, в тому числі резидентами іноземних держав;

  12. звертатися за добровільними фінансовими та іншими пожертвуваннями в США та за її межами, отримувати їх та самостійно розпоряджатись отриманими грошовими коштами та іншим майном (майновими правами);

  13. отримувати кошти та будь-яке інше майно (будинки, споруди, приміщення, транспортні засоби, інвентар, прилади тощо) від підприємств, установ, організацій, в тому числі благодійних, а також фізичних осіб, як резидентів США, так і резидентів інших держав;

  14. надавати самостійно та/або через спеціальні фонди благодійну допомогу, використовуючи з цією метою власні кошти та інші активи;

  15. володіти на праві власності та інших правових титулах (право оренди, користування тощо) нерухомим майном в порядку, встановленому чинним законодавством США;

  16. набувати для власних потреб майно, майнові права;

  17. здійснювати іншу діяльність, яка не заборонена церковним законодавством та чинним законодавством США.

III. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ

III.1.   Управління Парафією здійснюється відповідно до положень Статуту УПЦ США та цього статуту, рішень Соборів, Митрополита, Собору Єпископів, управи Митрополії, Єпархіального Єпископа, Єпархіального управління, Консисторії та норм чинного законодавства США. В порядку, передбаченому Статутом УПЦ США, Парафія виконує рішення Соборів, Митрополита, Собору Єпископів, управи Митрополії, Єпархіального Єпископа, Єпархіального управління, Консисторії.

ІІІ.2.   Органами управління Парафії є Парафіяльні збори, Парафіяльна управа та Настоятель.

III.3. ПАРАФІЯЛЬНІ ЗБОРИ:

III.3.1.  Вищим органом управління Парафії є Парафіяльні збори (Збори). Збори складаються з усіх Парафіян, включених в реєстр Парафіян, крім тих, що перебувають під забороною чи церковним судом, що забороняє повноцінну участь у богослужбовому житті.

ІІІ.3.2.  Щорічні Збори відбуваються в другу суботу місяця ____________ кожного року, в головному приміщенні церкви, що ним користується Парафія в даний час, або в іншому місці, яке знайде Управа.

III.3.3.  Збори проводять: Настоятель, голова і секретар Зборів. Голову Зборів та секретаря обирають із числа Парафіян. Секретар зборів несе відповідальність за підготовку протоколів засідань Зборів. Рекомендовано обирати діючого Секретаря Управи.

III.3.4.  Збори скликаються Настоятелем або, за рішенням єпархіального архієрея, Управою, або на письмову вимогу 1/3 Парафіян, не рідше одного разу на рік. Збори вважаються повноважними за умови фізичної присутності більшості зареєстрованих в Парафії Парафіян.

III.3.5.  Присутність на Зборах Парафіян у кількості, достатньої для прийняття ними рішень, встановлюється реєстраційною комісією (Секретар Управи, який веде реєстр Парафіян; Фінансист, який підтверджує відсутність заборгованостей; Настоятель, який слідкує за виконанням Парафіянами своїх Християнських обов’язків), яка складає реєстр учасників Зборів.  Якщо хоча б один із перелічених: Секретар, Фінансист, Настоятель, мають зауваги до Парафіян, які не можуть вирішуватись в часі реєстрації, такі Парафіяни не можуть реєструватися та голосувати на Зборах.

III.3.6.  Рішення Зборів приймаються простою більшістю голосів фізично присутніх зареєстрованих Парафіян, без права делегування. Постанови Зборів підписуються Настоятелем, головою та секретарем Зборів. Збори проводяться згідно з прийнятим порядком денним, який має бути підготовлений заздалегідь Управою, але він може бути змінений, або доповнений на Зборах під час затвердження порядку денного.

III.3.7.  Якщо через відсутність Парафіян, Збори не можуть вважатися повноправними, Збори можуть бути перенесені. Новий час і місце визначають голова Зборів, Настоятель та Парафіяни, які присутні, незалежно від їх кількості.

III.3.8.  На Зборах в обов’язковому порядку звітують про свою діяльність: Управа, Ревізійна комісія, Настоятель, представники від організацій Парафії (братство, сестринство, інші).

III.3.9.  Якщо скликаються  Збори окрім щорічних, такі Збори називаються - Надзвичайні парафіяльні збори (далі - Н.П. Збори). Сторона, яка ініціювала Н.П. Збори, мусить чітко зазначити мету цих зборів в порядку денному в повідомленні про ці Н.П. Збори.

III.3.10.         Парафіяльні збори, зокрема:

  1. приймають Статут Парафії, а також рішення про внесення змін і доповнень до нього шляхом викладення у новій редакції, при цьому Статут Парафії затверджується єпархіальним архієреєм;

  2. приймають апеляцію щодо набуття та виключення із членів Парафії Парафіян;

  3. мають право прийняти, або не прийняти Настоятеля призначеного Духовною Владою згідно з приписами цього Статуту;

  4. з числа членів Парафії обирають та звільняють Голову та членів Управи та Ревізійної комісії (при цьому єпархіальний архієрей має право погодити обрання Настоятеля головою Управи);

  5. визначають порядок роботи Управи;

  6. обирають делегатів на єпархіальні збори Управління єпархії;

  7. затверджують план фінансово-господарської діяльності Парафії та її річний бюджет, що включає інформацію про розміри відрахувань на добродійність та релігійно-просвітницькі цілі;

  8. затверджують плани та проектно-кошторисну документацію на будівництво, реконструкцію (реставрацію) та ремонт культових будівель та споруд, інших об’єктів нерухомості, що перебувають у власності Парафії;

  9. затверджують і подають на розгляд та затвердження єпархіальної управи та єпархіальних зборів річні фінансові звіти та звіти щодо діяльності Парафії, звіти Ревізійної комісії;

  10. затверджують штатний розпис, визначають розміри утримання членів причту, Управи та Настоятеля;

  11. у відповідності до положень УПЦ США, цього Статуту та чинного законодавства США, визначають порядок володіння, користування та розпорядження майном Парафії, що належить їй на правах власності та інших правових титулах;

  12. приймають рішення про вчинення Парафією будь-яких правочинів, предметом яких є нерухоме майно, що належить Парафії на праві власності, інших правових титулах або перебуває у користуванні Парафії, при цьому таке рішення затверджується єпархіальним архієреєм;

  13. обговорюють і приймають клопотання, звернення до єпархіального архієрея і органів державної влади;

  14. розглядають скарги на членів Управи, Ревізійної комісії та на причт та приймають рішення за результатами такого розгляду,

  15. скарги на Настоятеля розглядаються у присутності і під головуванням благочинного з благословення правлячого Архієрея;

  16. вживають заходів щодо збереження Парафіяльного майна;

  17. приймають рішення про заснування духовних та інших навчальних закладів (крім вищих навчальних закладів), у тому числі недільних шкіл, а також підприємств, установ, організацій, асоціацій, інших об’єднань громадян, засобів масової інформації (крім телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги), фондів, музеїв, бібліотек, добродійних закладів, притулків, інтернатів, зі статусом юридичної особи, що діють на підставі власних установчих документів, відповідно до чинного законодавства США, при цьому таке рішення затверджується єпархіальним архієреєм.

III.4. ПАРАФІЯЛЬНА УПРАВА

III.4.1.  Парафіяльна управа (Управа) є керівним органом Парафії в період між Зборами. Управа підзвітна Зборам. Управа є залежна від волі, рішень і положень Зборів, Н.П. Зборів, Статуту УПЦ США та цього статуту, Соборів, Митрополита, Собору Єпископів, Ради Митрополії, Єпархіального Єпископа, Єпархіального управління, Консисторії та норм чинного законодавства США.

III.4.2.  Управа складається з Настоятеля (з виключним правом вирішального голосу в разі потреби), Голови, Заступника голови, Секретаря, Заступника секретаря, Фінансиста, Скарбника та трьох Вільних членів.

III.4.3.  Члени Управи обираються Зборами з числа Парафіян за ознаками компетентності, морального авторитету та відданості Українській Православній Церкві, строком на один рік, крім трьох вільних членів. Вільні члени парафіяльної управи обираються: один член на час одного року, другий член на час 2-х років і третій член на час 3-х років. На кожних Зборах обираються Вільні члени, які мають замінити інших, яким час вийшов, так що завжди мають бути Вільні члени Управи, каденція яких триває 3 роки.

III.4.4.  Настоятель може бути головою Управи за згодою єпархіального архієрея. Єпархіальний архієрей має право своїм указом тимчасово припинити повноваження Голови або члена Управи у разі, якщо останній не визнає або порушує церковні канони, положення Статуту УПЦ США або цього Статуту, з подальшим вирішенням питання про звільнення такого Голови або члена Управи Зборами.

III.4.5.  Кожний новообраний член Управи складає в Церкві Парафії у найближчу неділю по виборах  урочисту Присягу (додати текст Присяги).

III.4.6.  Головуючим на засіданнях Управи є Голова Управи або член Управи, який готує засідання. Засідання Управи скликаються Головою Управи. Ініціювати скликання  засідання Управи може будь який член Управи. Управа працює на підставі порядку денного, запропонованого головуючим засідання.

III.4.7.  Рішення Управи приймаються більшістю голосів від загальної кількості її складу, тобто п'ятьма голосами. У разі, коли Настоятель не є головою Управи, він має право брати участь у засіданнях Управи із правом вирішального  голосу при потребі. Рішення Управи підписує Голова Управи, Настоятель та Секретар.

III.4.8.  Управа засідає регулярно, але не рідше ніж один раз на місяць. Засідання Управи вважається повноправним, якщо на ньому присутні більшість її членів, тобто мінімум п’ять членів Управи.

III.4.9.  Управа відповідно до покладених на неї завдань:

  1. веде реєстр членів Зборів;

  2. здійснює підготовку Зборів;

  3. за рішенням єпархіального архієрея скликає Збори;

  4. приймає рішення про час і місце проведення Зборів у погоджені із Настоятелем;

  5. висилає Парафіянам писемне повідомлення, де зазначається дата, година, місце та порядок денний Зборів, та інші справи, які мають вирішуватися за потреби, не пізніше ніж за два календарні тижні;

  6. забезпечує виконання рішень Зборів та звітує перед ними;

  7. приймає нових та виключає зареєстрованих Парафіян, здійснюється це за заявницьким принципом, а рішення про виключення Парафіян має бути обґрунтованим (зокрема, але не виключно, на підставі відступлення від канонів і постанов УПЦ США або невідповідність вимогам, викладеним у цьому пункті, тощо);

  8. визначає джерела формування коштів та майна, необхідних для функціонування Парафії;

  9. готує та подає на розгляд та затвердження Зборам проекти плану фінансово-господарської діяльності Парафії та її річного бюджету, що включає інформацію про розміри відрахувань на добродійність та релігійно-просвітницькі цілі;

  10. готує та подає на розгляд та затвердження Зборам річні фінансові звіти та звіти щодо діяльності Парафії;

  11. приймає рішення про здійснення будівництва, реконструкції (реставрації) та ремонту культових будівель та споруд, інших об’єктів нерухомості, що перебувають у власності Парафії;

  12. приймає рішення про надання згоди на вчинення Парафією правочину, якщо вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 5 000,00 доларів США (п'ять тисяч доларів США та 00 центів);

  13. у відповідності зі штатним розписом Парафії, затвердженим Зборами, приймає та звільняє штатних працівників Парафії, розподіляє обов’язки між працівниками Парафії, про що Голова Управи видає накази;

  14. приймає рішення про надання житла клирикам та членам причту Парафії у тих випадках, коли вони його потребують;

  15. пропонує на затвердження Зборам проекти клопотань, звернень до єпархіального архієрея і органів державної влади;

  16. звертається до єпархіального архієрея з проханнями і пропозиціями про заміщення вакансій членів причту;

  17. несе відповідальність за цілісність майна, що перебуває у власності або користуванні Парафії і веде його облік;

  18. вживає заходів для підтримання порядку під час здійснення богослужінь;

  19. приймає рішення з інших питань щодо поточної діяльності Парафії та здійснює інші повноваження, прямо не віднесені до виключної компетенції Зборів.

III.4.10.         Поточне керівництво Парафією здійснює Управа під керівництвом Голови, які обираються Зборами (при цьому єпархіальний архієрей має право погодити обрання Настоятеля Головою Управи). У своїй діяльності Голова Управи підзвітний Зборам, єпархіальному архієрею та Управі. Голова Управи без довіреності діє від імені Парафії у фінансово-господарських та адміністративних правовідносинах з органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності та підпорядкування, фізичними особами, а також у суді.

III.4.11.         Голова Управи, в межах та в порядку, визначеними Зборами та Управою, розпоряджається майном, що належить Парафії на праві власності та інших правових титулах, вчиняє від імені Парафії правочини, укладає договори, угоди та контракти, видає довіреності на право представництва Парафії у відносинах з третіми особами, відкриває рахунки в банківських установах, в тому числі в іноземній валюті у погодженні з Управою. Голова Управи також видає накази про прийняття та звільнення штатних працівників Парафії відповідно до рішень Управи. Він відповідає за порядок в Парафії і на всіх зборах, на яких він головує, та координує всі справи поміж Управою, Парафіянами та всіма іншими Комісіями, організаціями і органами Парафії. Він має загальний нагляд над виконуванням функцій іншими урядниками і церковним персоналом. Він провадить усіма зборами за винятком Зборів, на яких обирається окремо головуючий. Разом з Секретарем Голова зберігає всі книги, документи і папери, що належать Парафії, під умовою, що ці всі акти знаходяться цілий час в Парафіяльній канцелярії. Голова Управи виконує інші функції, здійснює інші повноваження та вчиняє інші дії від імені Парафії, що необхідні для забезпечення її поточної діяльності, відповідно до цього Статуту, Статуту УПЦ США та рішень її органів, рішень органів Управління єпархії.

III.4.12.         Усі офіційні документи Парафії підписуються Головою Управи, Настоятелем та Секретарем.

III.4.13.         Заступник голови - виконує обов'язки і має права як у Голови у випадку відсутності чи неспроможності діяти та виконувати свої функції Головою Управи. Інші обов’язки Заступника голови визначаються Зборами або Управою безпосередньо.

III.4.14.         Секретар - веде книгу Протоколів всіх засідань Управи і всіх Зборів; веде детальний реєстр членів Парафії: дані про Хрещення: імена парафіян та їхні прізвища, статус та склад їхніх родин; а також дати народження, Хрещення, Вінчання, прибуття чи вибуття з Парафії та смерті; усі ці реєстри повинні зберігатися у Парафіяльній канцелярії; дає і розсилає повідомлення про всі Збори Парафії, Управи і інші важливі справи з життя Парафії; зберігає всі акти і печатку Парафії (зберігає і ставить!). Він ставить печатку Парафії на всі акти і документи згідно із розпорядженням Управи під умовою, що всі ці акти і печатка будуть зберігатися в Парафіяльній канцелярії під доглядом і охороною його і Голови Управи. Разом з Головою упорядковує всю парафіяльну кореспонденцію. Виконує всі інші обов'язки пов'язані з його ділянкою згідно розпоряджень Зборів чи Управи.

ІII.4.15.         Заступник секретаря - виконує всі обов'язки Секретаря у разі його відсутності чи неможливості виконання своїх обов’язків та допомагає йому, або діє від його імені, коли буде йому доручено. Веде всю канцелярію Парафії на англійській мові.

ІII.4.16.         Фінансист - веде книгу прибутків і видатків і звітує про фінансовий стан Парафії на засіданнях Управи та на всіх Парафіяльних зборах. Складає річний Парафіяльний бюджет і подає його на розгляд Управі, яка в свою чергу представляє його на Зборах. Завжди готовий подати звіт про прибутки і видатки на кожних засіданнях Управи, якщо це від нього вимагається і складає повний фінансовий звіт на Збори. Він має тримати в Парафіяльній канцелярії всі фінансові книги. У відповідний час він має показати всі фінансові книги Управі, чи Парафіянам, коли вони звертаються до нього в часі засідань Управи. Відповідає за своєчасне складання і подання поточної бухгалтерської та податкової звітності у відповідні державні органи. Виконує всі інші обов'язки пов'язані з його сферою діяльності згідно розпоряджень Зборів чи Управи.

ІII.4.17.         Скарбник - приймає всі надходження і переводить їх до банку, визначеному Управою чи Зборами на рахунок Парафії. Веде касову книгу та звітує перед Управою, Ревізійною комісією та Зборами. Робить всі оплати чеками, які підписує разом з Головою і Фінансистом. Зберігає, дбає і є відповідальним за всі цінні папери Парафії. Виконує всі інші обов'язки пов'язані з його ділянкою згідно розпоряджень Зборів чи Управи.

III.4.18.         Вільні члени Управи - виконують обов'язки пов'язані із полегшенням роботи для інших членів Управи відповідно до особистих компетенцій та інші обов'язки згідно розпоряджень Зборів чи Управи.

III.4.19.         Жодний член Управи не має права брати винагороду за його послуги, чи зворот за витрати без рішення Управи чи Зборів, за винятком справ передбачених цим Статутом.

III.4.20.         У разі переобрання всього складу Управи, а також у випадку переобрання або смерті Голови Управи, Збори утворюють комісію з трьох членів, яка перевіряє наявність майна та коштів Парафії і складає акт перевірки. Управа приймає цінності на підставі такого акту.

III.4.21.         У разі неможливості виконання своїх обов’язків, будь якого члена Управи, по поважній причині, можуть замінити на засіданні Управи звичайною більшістю голосів. Новий член Управи мусить виконувати свої обов’язки до наступних Зборів.

III.4.22.         Всі книги, документи, акти, свідоцтва, посвідчення тощо, що є власністю Парафії і є в користуванні Управи, мають бути повернені до Парафії після завершення їхнього урядування з будь якої причини.

III.5. НАСТОЯТЕЛЬ

III.5.1.  Настоятель призначається та звільняється на спокій єпархіальним архієреєм. У своїй діяльності Настоятель підзвітний Єпархіальному Архієрею та Зборам. Настоятель може бути обраний Головою Управи за згодою єпархіального архієрея.

III.5.2.  Звільнення Настоятеля та інших священиків може наступити тільки за попереднім одномісячним письмовим повідомленням і лише на підставі рішення Зборів, скликаних для цієї цілі. Жоден священик не може самовільно залишити Церкву без одномісячного попереднього повідомлення Управи. Всякі непорозуміння між Настоятелем і Парафією вирішує Вища Духовна Влада УПЦ США.

III.5.3.  У відповідності із Статутом УПЦ США, рішеннями її органів, рішеннями органів Управління єпархії, цим Статутом, Настоятель, зокрема:

  1. несе відповідальність за духовний стан Парафії як представник в ній Єпархіального Єпископа. У своєму пастирському та літургійному служінні він керується дорученням Єпископа і вважається відповідальним за свої дії лише перед ним;

  2. сприяти та створювати умови зростанню релігійності та моральності в Парафії;

  3. визначає час і порядок богослужінь;

  4. відправляє щонеділі і на свята Богослужіння, проповідує слово Боже, уділяє Святі Таїнства;

  5. відвідує та надає душпастирські послуги Парафіянам, які перебувають у хворобі чи немочі, чи одинокі та віддалені від світу у своїх домах, лікарнях чи будинках для престарілих;

  6. надає душпастирські послуги всім, хто в потребі;

  7. намагається відвідувати, щонайменше, раз у рік оселю кожного із своїх Парафіян;

  8. організовує катехитичну, благодійну, церковно-суспільну, освітню та просвітницьку діяльність Парафії;

  9. здійснює нагляд за станом культових будівель (споруд) і наявністю необхідного майна для здійснення  Богослужіння та іншої діяльності Парафії у відповідності з її цілями і завданнями;

  10. призначає осіб, які беруть участь у Богослужінні (окрім членів причту) та в іншій діяльності Парафії;

  11. здійснює керівництво причтом у виконанні ним богослужбових і пастирських обов’язків;

  12. духовно опікується православними віруючими – членами Парафії;

  13. вживає заходів з метою забезпечення правильного та благоговійного читання і співу у храмі;

  14. несе відповідальність за реєстр здійснених в парафії Таїнств Хрещення, Миропомазання, Вінчання та Похоронів і слідкує за участю парафіян у Таїнствах Сповіді та Причастя. Він направляє до Консисторії копії внесених у реєстр записів для збереження їх у центральному архіві Церкви, використовуючи для цього бланки, надані Консисторією;

  15. здійснює офіційне церковне листування, засвідчує і видає свідоцтва (довідки) про здійснення у Парафії хрещень та вінчань (прийняття шлюбу);

  16. веде богослужбовий журнал, забезпечує зберігання відповідних документів Парафії;

  17. видає укази, розпорядження, інструкції та інші документи Парафії;

  18. складає щорічні звіти про життя його парафії для Єпархіального Єпископа та Консисторії за період не пізніше 30-ти днів після проведення щорічних Зборів;

  19. диякони, приписані до Парафії, при виконанні своїх душпастирських та літургійних обов’язків, діють, виключно, згідно настанов Настоятеля та допомагають йому;

  20. організовує роботу недільної школи, парафіяльної бібліотеки, благодійну, церковно-громадську та просвітницьку діяльність Парафії;

  21. здійснює розповсюдження церковних газет, журналів та духовної літератури;

  22. бере участь у всіх засіданнях та зборах Парафіян з правом вирішального голосу;

  23. бере участь у Соборах, щорічних Конференціях Духовенства, Єпархіальних засіданнях та заходах, організованих Деканатом, при чому витрати пов’язані з цим повинна покривати його Парафія;

  24. представляє свою Парафію на міжправославних форумах, громадських заходах та громадських організаціях;

  25. представляє Парафію у відносинах з третіми особами при вирішенні канонічних, богослужбових, катехитичних, навчально-пастирських, благодійних та церковно-громадських питань;

  26. не дозволено запрошувати у Парафію будь-якого іншого Єпископа, окрім Єпископа Єпархії, до якої Парафія належить. Лише Єпархіальний Єпископ має право запрошувати інших Єпископів до підпорядкованих йому парафій. Відповідно, Настоятелю не дозволено без благословення Єпархіального Єпископа запрошувати у Парафію священнослужителів, які не належать до УПЦ США;

  27. не дозволено без попередньої згоди і благословення Єпархіального Єпископа влаштовуватися на будь-які світські роботи;

  28. своєю поведінкою чи діями не повинен ставити під загрозу мирний устрій чи майно Парафії;

  29. має право доступу до перегляду усіх фінансових документів Парафії. Своїм підписом стверджує протоколи щорічних Зборів, ставлячи його поруч з підписами голови та секретаря Зборів;

  30. має право скликати засідання Зборів;

  31. відповідає за те, щоб повідомлення про Збори було проголошене після Богослужінь впродовж двох тижнів перед Зборами, якщо немає Богослужінь в цей час, тоді відповідає за повідомлення, в будь який інший спосіб, про Збори (вивісити писемне повідомлення на видному місці при вході до Церкви, також в інших приміщеннях Парафії; повідомлення в соціальних мережах, якими користується Парафія; текстове або усне повідомлення через засоби зв'язку чи інші доступні способи інформування Парафіян); таке повідомлення має бути зроблене усно Настоятелем, або його заступником, або іншим членом Управи або їх делегатом;

  32. забезпечує виконання рішень Зборів, Управи та єпархіального архієрея;

  33. виконує інші функції, здійснює інші повноваження та вчиняє інші дії відповідно до цього Статуту, Статуту УПЦ США та рішень її органів, рішень органів Управління єпархії.

III.5.4.  Відносини між Парафією, настоятелем та причтом, регулюються:

  1. вченнями Господа нашого Ісуса Христа та Церковних Канонів;

  2. положеннями Статуту УПЦ США;

  3. рішеннями Собору та Митрополита;

  4. рішеннями Собору Єпископів та Єпархіального Єпископа;

  5. рішеннями Ради Митрополії;

  6. рішеннями та розпорядженнями Консисторії, а також положеннями цього Статуту.

III.5.5.  Відносини між Парафією та Настоятелем ні в якому разі не можуть регулюватися контрактами приватного характеру.

III.5.6.  Місячна зарплата Настоятеля не може бути нижчою чинного мінімуму, встановленого Радою Митрополії в час призначення Настоятеля до Парафії. Додатково до звичайної зарплати Парафія по можливості повинна забезпечувати свого Настоятеля наступним:

  1. житлом або субсидією на житло;

  2. повним медичним страхуванням та його родини;

  3. повного оплатою своєї частини податкових зобов’язань перед федеральним урядом (FICA);

  4. визначеними Радою Митрополії внесками у пенсійний план;

  5. щомісячною субсидією на використання автомобіля;

  6. оплатою відпустки відповідно до кількості повних років служіння від дня його рукоположення.

III.5.7.  У випадку недуги або непрацездатності Настоятеля, підтвердженої лікарем, Парафія зобов’язана виплачувати йому зарплату протягом 90 днів зі всіма пільгами, визначеними вище у пункті III.5.6. За оплату роботи священика-замісника на період недуги або непрацездатності Настоятеля відповідальна Парафія, при чому ця оплата не може проводитися за рахунок фонду зарплати Настоятеля.

III.5.8.  Настоятеля та дияконів призначає, переводить або звільняє від виконання обов’язків Консисторія, детально консультуючись щодо цього з Митрополитом та Єпархіальним Єпископом та враховуючи всі можливі наслідки, які може потягнути за собою така зміна. Парафія має право запропонувати на розгляд Консисторії кандидатуру бажаного Настоятеля. Священикам і Парафії не дозволено безпосередньо вести переговори про можливі призначення його Настояетлем без відома і згоди на це Консисторії. Парафія має право звернутись, за відповідних причин, із проханням про звільнення Настоятеля з Парафії. Настоятель не може бути переведений з однієї Єпархії в другу без відпусту його Єпархіальним Єпископом, якому він підлягає.

III.5.9.  Настоятель, який не виконує розпорядження церковного керівництва або його спосіб життя несумісний з його саном, може наразитися на церковні санкції у відповідності до Канонів Святої Вселенської Православної Церкви та положень наявного Статуту УПЦ США.

III.5.10.         Дяків та керівників хорів наймають та звільняють з Парафії після того, як Настоятель проведе консультацію з Єпархіальним Єпископом, обгрунтувавши йому причини, які лягли в основу такого рішення. Всі клірики повинні виконувати свої обов’язки у Парафії за дорученням та з благословення Настоятеля.

III.5.11.         Про розподіл прибутків, які приходять від вірних за різні послуги вирішує Управа в порозумінні з Настоятелем.

III.5.12.         Винагорода за працю Настоятеля встановлюється за спільною згодою між Настоятелем і Управою, і затверджується Зборами.

III.6. РЕВІЗІЙНА КОМІСІЯ:

III.6.1.  Збори зі свого складу обирають ревізійну комісію Парафії у складі голови та двох членів, які можуть переобиратися. Ревізійна комісія підзвітна Зборам. Ревізійна комісія перевіряє фінансово-господарську діяльність Парафії, збереження та облік майна, його використання за призначенням, проводить щорічну інвентаризацію, контролює грошові надходження і пожертви та витрати грошових коштів. Результати перевірок і відповідні рекомендації ревізійна комісія представляє на розгляд Зборів. В разі виявлення зловживань ревізійна комісія інформує Збори для прийняття необхідних рішень.

III.6.2.  Ревізійна комісія, зокрема:

  1. регулярно, але не рідше ніж один раз на рік, проводить ревізії, що включають перевірки фінансово-господарської діяльності Парафії, її фінансового статусу, законності та правильності ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності Парафії;

  2. готує та подає на розгляд та затвердження Зборам звіти за результатами проведення ревізій фінансово-господарської діяльності Парафії, перевірок законності та правильності ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності Парафії;

  3. щорічно проводить інвентаризацію та контроль майна Парафії;

  4. здійснює контроль за здійсненням збору та використанням добровільних пожертвувань у Парафії;

  5. здійснює нагляд за складом майна Парафії.

III.6.3.  Після проведення перевірки, Ревізійна комісія, складає звіти і подає їх Зборам.

IV. ЦЕРКОВНІ ОРГАНІЗАЦІЇ

IV.1.  В Парафії існують такі організації (далі - Організації):

  1. Братство Святого ______________ (яке об'єднує активних чоловіків Парафії);

  2. Сестринство __________________ (яке об'єднує активних жінок Парафії).

IV.2.  Завданням цих Організацій є розвивати релігійно-моральне життя серед Парафії, утримувати в належному стані Парафію та усе її майно, допомагати в організації урочистих Богослужінь, та в різних випадках виявляти християнсько-харитативну діяльність.

IV.3.  Парафіяльні Організації мають свої окремі уряди і діють на підставі своїх організаційних правильників, затверджених Управою, узгоджених та залежних від цього Статуту, Зборів та Управи. Ці Організації обов’язково звітують перед Зборами та, при потребі, Управою.

IV.4.  Парафіяльні Організації відповідають тільки за їх власні справи.

IV.5.  Все рухоме і нерухоме майно, яке набувають Організації, вважається власністю Парафії.

IV.6.  Для участі в Богослужіннях в Парафії існує Церковний Хор (далі - Хор), завданням якого є плекати український церковний спів і дбати про мистецьке виконання церковних творів українських композиторів.

IV.7.  Члени Хору обирають власну управу, головою якої є диригент Хору.

IV.8.  Диригент Хору (далі - Диригент) - прийняття і звільнення з посади Диригента переводить Управа і за постановою Зборів.

IV.9.  До обов'язків Диригента належить:

  1. організувати і управляти Хором під час Богослужінь та при інших подіях;

  2. вести педагогічну і культурно-освітню працю в Парафії.

IV.10.  Диригент отримує винагороду згідно домовленостей із Управою і за згодою Зборів.

IV.11.  При Парафії існує Українська Школа для навчання дітей української мови, літератури, історії і географії України, співу і релігії під проводом Настоятеля, Диригента і церковного причту.

IV.12.  Для навчання дітей релігії існує Недільна Школа під проводом Настоятеля.

V. ФІНАНСИ ТА МАЙНО

V.1.   Парафія здійснює володіння, користування та розпорядження майном, що належить їй на праві власності та інших правових титулах.

V.2.   Майно Парафії формується з джерел, не заборонених чинним законодавством США, у тому числі за рахунок: безоплатних та благодійних внесків, добровільних пожертвувань юридичних або фізичних осіб; продукції (зокрема, релігійного призначення, релігійної літератури) та доходів, одержаних у результаті здійснення нею некомерційної господарської діяльності, а також у результаті здійснення господарської діяльності підприємствами, установами і організаціями, заснованими Парафією; доходів від володіння корпоративними правами; майна, придбаного в інших суб’єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому чинним законодавством США порядку; іншого майна, майнових прав, набутих на підставах, не заборонених чинним законодавством США.

V.3.   Про набуття, продаж або амортизацію рухомого майна Парафії вирішує Управа в межах річного бюджету.

V.4.   Про набуття і зміну нерухомого майна Парафії вирішують Збори звичайною більшістю голосів.

V.5.   Про продаж нерухомого майна Парафії вирішують Збори 3/4 (трьома четвертими) письмової згоди Парафіян під головуванням Архієрея (це по всьому майну).

V.6.   У власності Парафії можуть перебувати:

  1. будівлі, в тому числі культові споруди, земельні ділянки, предмети культу, об’єкти виробничого, соціального, добродійного, видавничого призначення, транспортні засоби, грошові кошти та інше майно (майнові права), набуте нею за рахунок добровільних пожертвувань або власних коштів, передане державою, територіальними громадами, а також набуте або створене нею на інших законних підставах;

  2. грошові надходження від власної некомерційної господарської діяльності (в тому числі від розповсюдження літератури та предметів релігійного вжитку, що здійснюється відповідно до цього Статуту та чинного законодавства США), а також господарської діяльності підприємств, заснованих Парафією;

  3. інше майно (майнові права), набуте нею на підставах, не заборонених чинним законодавством США.

V.8.   Парафія за рішенням Зборів, затвердженим єпархіальним архієреєм, відповідно до чинного законодавства США, може засновувати підприємства, установи, організації та інші юридичні особи для виготовлення предметів і матеріалів церковного вжитку, для добродійної, культурно-освітньої, виробничої, мистецької, художньої та іншої господарської діяльності, що діють на підставі власних установчих документів.

V.9.   Парафія може використовувати для своїх потреб будівлі, земельні ділянки та інше майно (майнові права), передане їй на договірних засадах в оренду або в безоплатне користування державою, територіальними громадами, підприємствами, установами, організаціями або фізичними особами.

V.10. Парафія, відповідно до чинного законодавства США, може мати власне нерухоме майно для забезпечення діяльності своїх підприємств, установ і закладів, житловий фонд, обладнання, транспортні засоби, інше майно (майнові права).

V.11. Парафія може звертатися за добровільними фінансовими та іншими пожертвами та отримувати їх. Фінансовий звіт Парафії за календарний рік затверджується Зборами.

V.12. Парафія розповсюджує релігійну літературу, звукозаписи та відеоматеріали, предмети релігійного призначення, речі церковного вжитку, в порядку, встановленому чинним законодавством США.

V.13. Парафія як суб’єкт цивільного права відповідає за власними зобов’язаннями всім своїм майном і не відповідає за зобов’язаннями інших релігійних організацій, а також за зобов’язаннями заснованих нею підприємств, що діють на підставі власних установчих документів. На майно культового призначення, що належить Парафії, не може бути звернено стягнення за претензіями кредиторів.

V.14. Контроль за фінансово-господарською діяльністю Парафії, правильним використанням бюджету, перевірка заяв і скарг щодо фінансових та майнових питань здійснюється відповідно до цього Статуту, Статуту УПЦ США та рішень її органів, рішень органів Управління єпархії.

V.15. Розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу США), членів, працівників Парафії (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших, пов’язаних з ними, осіб, забороняється.

V.16. Доходи (прибутки) Парафії як неприбуткової організації можуть використовуватися виключно для фінансування видатків на її утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом. Доходи Парафії можуть використовуватися також для здійснення добродійної діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

VI. ПРАЦІВНИКИ ПАРАФІЇ

VI.1.  Для забезпечення своєї поточної діяльності Парафія може приймати на роботу осіб на умовах трудового договору, що укладається в письмовій формі.

VI.2.  Парафія самостійно встановлює форми та системи оплати праці, розмір заробітної плати, а також інші види винагороди працівників.

VI.3.  На осіб, які працюють у Парафії та створених нею підприємствах, добродійних закладах на умовах трудового договору, поширюється дія законодавства про працю, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, оподаткування.

VI.4.  До працівників Парафії можуть застосовуватись заходи заохочення і стягнення відповідно до трудового законодавства США та внутрішніх документів (положень) Парафії.

VI.5.  Штатний розпис працівників Парафії затверджується Зборами.

VI.6.  Причт Парафії складається із священиків, дияконів та псаломщиків у кількості, визначеній єпархіальним архієреєм. Члени причту призначаються єпархіальним архієреєм.

VІI. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

VII.1. Розпуск. Парафія може саморозпуститися лише за екстрених обставин. Саморозпуск може бути реалізований резолюцією, прийнятою Парафіянами на Зборах 3/4 від зареєстрованих Парафіян. Резолюція підлягає схваленню Консисторією та Собором Єпископів та не має суперечити штатним чи федеральним законам. Після продажу Парафіяльного майна, сплати боргів та створення поміркованого постійного фонду для утримання майна, усі лишні активи мають бути передані УПЦ США. Усі такі активи мають бути перераховані на п’ятирічне зберігання у процентному рахунку в складі Постійного Фонду УПЦ США пам’яті Патріарха Мстислава. Протягом цих п’яти років згадані кошти повинні залишатися доступними, на випадок якщо знайдеться щонайменше двадцять п'ять Православних Християн, з яких щонайменше п’ять мають бути колишніми членами ліквідованої Парафії, які подадуть на розгляд Консисторії реалістичний план для відновлення Парафії в місцевості її попереднього розташування або в її околицях. Якщо кошти не будуть використані в таких цілях, після п’яти років вони мають бути порівну розподілені між Постійним Фондом та Місійним Фондом для створення парафій в нових місцевостях і перераховані відділам праці Консисторії для задоволення духовних потреб Українських Православних вірних. Якщо саморозпуск Парафії проводиться з метою її об’єднання з іншою парафією УПЦ США, усе майно ліквідованої Парафії переходить у володіння нової об’єднаної парафії. Ні в якому випадку майно або активи Парафії не повинні розподілятися між її останніми членами, оскільки такий розподіл є порушенням федеральних та штатних законів.

VII.2. Діяльність Парафії може бути припинена у зв’язку з її реорганізацією (поділом, злиттям, приєднанням) або ліквідацією – за рішенням Зборів, прийнятим відповідно до цього Статуту та Статуту УПЦ США.

VII.3. У разі реорганізації Парафії її майно, права та обов’язки переходять до правонаступників - інших неприбуткових релігійних організацій (юридичних осіб), яких визначають Збори відповідно до цього Статуту та Статуту УПЦ США.

VII.4. Для ліквідації Парафії Збори створюють ліквідаційну комісію відповідно до Статуту УПЦ США та цього Статуту.

VII.5. У разі припинення діяльності Парафії шляхом ліквідації, її майно, майнові права передаються іншій неприбутковій релігійній організації, а саме УПЦ США, а в разі відсутності правонаступника – передаються у власність держави та зараховуються до доходу бюджету.

VII.6. Парафія є такою, що припинила свою діяльність, з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про її припинення.

VII.7. До Статуту можуть вноситися зміни та доповнення шляхом викладення його в новій редакції. Статут може бути змінений чи доповнений тільки на Зборах згідно з приписами закону про Релігійні Корпорації. Рішення про внесення змін та доповнень до цього Статуту шляхом викладення його в новій редакції приймається Зборами в порядку, передбаченому цим Статутом, Статутом УПЦ США та затверджується єпархіальним архієреєм Управління єпархії.

VII.8. Зміни та доповнення до цього Статуту, внесені шляхом викладення його у новій редакції, підлягають державній реєстрації в порядку, передбаченому

VII.9. Цей Статут був прийнятий на Парафіяльних зборах дня _____ місяця _______ 2023 року Божого.

СЛАВА БОГОВІ НА НЕБІ І МІЖ ЛЮДЬМИ БЛАГОВОЛІННЯ!

06/26/2023

bottom of page